Київська влада має намір удвічі знизити вартість ритуальних послуг

Київська влада має намір удвічі знизити вартість ритуальних послугКиївська міськдержадміністрація має намір навести лад у сфері надання ритуальних послуг і знизить ціни на ці послуги до 50%.

На колегії КМДА в середу начальник управління ритуальних послуг Борис Фролов повідомив, що комерційні структури практично повністю витіснили комунальні підприємства з ринку ритуальних послуг, а відсутність нормативної бази створила умови для неконтрольованого зростання цін, “які дійсно є захмарними”.

За словами Фролова, вартість поховання в Києві сьогодні досягає 29 тис грн. Комунальні структури перебирають на себе ті ритуальні послуги, які повинні надаватися, в тому числі, і безкоштовно. Зокрема, це стосується перевезення тіл померлих з дому до моргу. Також комерційні структури практично повністю монополізували надання послуг з підготовки тіл померлих до поховання.

Фролов заявив, що після наведення ладу в цій сфері київська влада має намір домогтися зменшення цін на поховання до 50%. При цьому комерційні структури повинні укладати договори з комунальними підприємствами, однак жодна з понад 40 комерційних фірм таких договорів не має.

Для того, щоб кияни мали повну інформацію про ціни та порядок надання ритуальних послуг, у Києві введено цілодобовий диспетчерський інформаційний центр, туди можна звернутися за телефонним номером 486-66-66.

“Для нас дуже принципове питання – наведення ладу в ритуальній службі міста”, – наголосив глава КМДА Олександр Попов.

Крім того, влада зазначила, що для завершення будівництва об`єктів, пов`язаних з наданням ритуальних послуг, а також наведенням ладу в цій сфері з міського бюджету Києва необхідно виділити близько 40 мільйонів гривень.

Як заявив голова КМДА Олександр Попов на колегії, необхідні зміни в проект бюджету столиці буде внесено за підсумками першого півріччя. За його словами, на завершення будівництва адміністративного будинку з надання ритуальних послуг на території Лук`янівського заповідника необхідно 23 млн гривень, завершення кладовища тварин – 13 млн гривень.

Крім того, на оновлення транспорту для надання ритуальних послуг необхідно близько 500 тис гривень: планується закупити 12 нових автобусів ПАЗ. Зараз у комунального автотранспортного підприємства, яке надає послуги з перевезення при ритуальних послугах, налічується 66 одиниць автотранспорту, з яких підлягають списанню близько 20.

Крім того, на безкоштовне поховання малозабезпечених киян планується виділити 2,5 млн гривень.

Як повідомлялося, заступник глави Київської міськдержадміністрації Олександр Мазурчак під час колегії заявив, що в Києві залишилися можливості для поховання померлих на 1,5 – 2 роки.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня