Генпрокуратура звернула увагу на тортури у МВС

Генпрокуратура звернула увагу на тортури у МВСГенеральна прокурора має намір посилити боротьбу проти застосування тортур органами внутрішніх справ щодо громадян, заявив генеральний прокурор Віктор Пшонка.

Пшонка зазначив, що проблема дотримання прав людини в кримінальному судочинстві залишається гострою, в першу чергу на стадії дізнання та досудового слідства.

За словами чиновника, за останні 2 роки зареєстровано понад 13 тис. заяв і повідомлень про застосування тортур та інше жорстоке поводження з людьми в органах внутрішніх справ. При цьому за період з 2005 року органи прокуратури направили до судів всього 335 кримінальних справ про злочини цієї категорії, хоча кількість таких справ постійно зростає.

Пшонка наголосив, що особливе занепокоєння викликає збільшення кількості фактів смерті громадян з вини правоохоронних органів.

За словами генпрокурора, через застосування фізичного насильства поширеними є випадки, коли особи обмовляють себе. У 2010 році органи прокуратури скасували понад 200 незаконних постанов про відмову в порушенні кримінальних справ за фактами застосування тортур та іншого жорстокого поводження з людьми співробітниками правоохоронних органів.

Нагадаємо, за даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової, у 2010 році було зафіксовано 8 випадків смерті затриманих після застосування до них катувань з боку представників органів внутрішніх справ.

Крім того, у березні на четвертому місяці процесу у справі 19-річного студента Ігоря Індила, що помер в травні 2010 року в Шевченківському РУВС, суддя висловила сумніви з приводу правдивості висновків судмедекспертів, і зараз вирішується питання про проведення повторної експертизи.

Нагадаємо, смерть студента в райвідділі викликала великий резонанс у суспільстві і призвела до низки протестів серед молоді. Справа перебуває під особистим контролем Віктора Януковича.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня