У 2011 році для абітурієнтів виділять 105 тисяч бюджетних місць

У 2011 році для абітурієнтів виділять 105 тисяч бюджетних місцьУ 2011 році Міністерство освіти і науки, молоді та спорту прогнозує державне замовлення у вищих навчальних закладах близько 105 тисяч місць.

“Ми прогнозуємо, що цього року державне замовлення на рівні близько 105 тисяч”, -, заявив начальник відділу моніторингу вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Микола Фоменко, уточнивши, що на сьогоднішній день зареєструвалися для проходження зовнішнього тестування 254 тисячі абітурієнтів.

За його словами, конкурс на бюджетну форму навчання буде складати 2,5 особи на місце.

“Те, що ми цього року дозволяємо подавати документи в п`ять навчальних закладів – в кожному до трьох напрямів підготовки або спеціальностей, – це демократично. Оскільки можна спробувати вступати у різні за рейтингом ВНЗ – престижні, менш престижні – це все для людини справедливо”, – вважає чиновник.

Говорячи про ситуацію навколо найменш рейтингових, непрестижних вищих навчальних закладів, Фоменко навів дані, що в Україні є 33 такі ВНЗ, в кожен з яких у 2010 році виявили бажання вступати менш ніж сотня абітурієнтів.

“Тому це є сигналом про те, що можливостей є багато і вкладати гроші в освіту потрібно з урахуванням якості навчання та престижності ВНЗ”, – зазначив він, нагадавши, що сьогодні в Україні діють 854 вищі навчальні заклади.

Нагадаємо, в 2010 році для підготовки молодших спеціалістів було виділено 83,5 тис. бюджетних місць і 132 тисячі місць – для бакалаврів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня