Влада планує створити електронну базу поховань на київських кладовищах і відкрити Похоронний дім

Влада планує створити електронну базу поховань на київських кладовищах і відкрити Похоронний дімУправління ритуальних послуг КМДА планує створити електронну базу місць поховань на міських кладовищах і відкрити Похоронний дім, який буде надавати ритуальні послуги.

Про це повідомив начальник Управління ритуальних послуг Борис Фролов сьогодні під час розширеного засідання колегії КМДА.

“Нами розробляється пропозиція щодо створення похоронного дому. Його планується створити на площах адміністративної будівлі, яка споруджується на території меморіалу Лук`янівський заповідник і на базі ритуальної служби Спецкомбінату. Будівля похоронного дому дозволить зосередити в одному місці за принципом” єдиного вікна “служби, які проводитимуть оформлення поховань, надавати ритуальні послуги, пропонувати ритуальну атрибутику “, – розповів Фролов.

Також, за його словами, в Ритуальному домі планується обладнати “зали для прощання, виставкові зали, зали для проведення поминальних обідів” тощо.

Зараз, уточнив Фролов, розробляються умови, на яких можна залучити інвесторів для завершення будівництва вищезгаданої адмінбудівлі на Лук`янівському кладовищі. Він зазначив, що загальна кошторисна вартість цього будівництва становить 46 млн. гривень, з яких вже половина освоєна, і необхідно 23 млн. гривень, щоб добудувати будинок.

Що стосується створення електронної бази поховань, керівник управління зазначив, що на сьогоднішній день пілотний проект зроблений на Лук`янівському кладовищі.

“Ми повністю склали електронну базу поховань. Надалі це електронний паспорт з метою, зокрема, викорінення зловживань, з якими ми стикаємося при похованні”, – зазначив Фролов.

Крім того, за його словами, така база поховань допоможе виявленню вільних ділянок землі на кладовищі, буде допомагати родичам в пошуку місць поховання членів сім`ї. Фролов також повідомив на колегії, що сьогодні управлінням розглядається питання про безкоштовне поховання малозабезпечених людей (у даний час безкоштовне поховання існує для учасників бойових дій, інвалідів війни, героїв війни, соцпраці та ін.)

“Підготовлений проект рішення, проте він застряг при узгодженні через відсутність грошей”, – пояснив він.

У свою чергу голова КМДА Олександр Попов висловив думку, що місто зможе самостійно, без інвесторів, добудувати адмінбудівлю на Лук`янівському цвинтарі та знайти кошти для безкоштовного поховання зазначеної вище категорії городян. Він доручив Фролову підготувати кошторис витрат на добудову об`єктів міських кладовищ та забезпечення ритуальними послугами.

“Це приблизно 40 мільйонів гривень. Це не така велика сума, яку місто не може знайти навіть в умовах дефіциту бюджету. Тому Ви готуєте пропозиції, проектну документацію і виходите з документами і, безумовно, з проблеми соцзахисту людей, тобто безкоштовного поховання. Ми підготуємося і після першого півріччя, я думаю, ми будемо готові прийняти Ваші пропозиції та затвердити. А може, й раніше “, – сказав Попов, звертаючись до Фролова.

З 40 мільйонів гривень частину коштів спрямують на оновлення автопарку комунальної служби поховань. За даними Фролова, на сьогоднішній день у них працюють 66 машин для перевезення померлих, з яких 20 вже вимагають списання. Щодня виїжджають на замовлення 15-25 машин, але буває і потреба в 40. Для нормальної роботи підприємства необхідно, за словами керівника управління, 12 нових машин, вартістю 5-6 тисяч доларів кожна.

На безкоштовне поховання малозабезпечених, згідно з попередніми підрахунками, необхідно близько 2,5 млн. гривень.

Як повідомлялося, Київська міськдержадміністрація заявила про намір навести лад у сфері надання ритуальних послуг, і знизити ціни на ці послуги до 50%.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня