Кабмін виділив 150 млн. гривень на запобігання катастрофі на Закарпатті

Кабмін виділив 150 млн. гривень на запобігання катастрофі на ЗакарпаттіКабінет міністрів виділив 149 млн. 556 тис. грн. для подолання надзвичайної ситуації державного рівня, яка виникла у Солотвино.

Дане рішення прийнято за дорученням Президента України, в якому він доручив провести невідкладні заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації і не допустити виникнення техногенної катастрофи на території селища Солотвино Закарпатської області, повідомляють у прес-службі Міністерства надзвичайних ситуацій.

У документі йдеться, що фінансування передбачає винесення за межі небезпечної зони карстових проваль системи каналізації, водо-, електропостачання селища Солотвино. Також будуть відселені жителі з 72 житлових будинків і побудовані школа, дитячий садок і новий житловий масив.

Також, уряд доручив Закарпатській облдержадміністрації, Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Міністерством фінансів і Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оформити проект рішення уряду в десятиденний термін.

Нагадаємо, в кінці минулого року Президент України доручив Кабінету міністрів вирішити питання про подальшу діяльність державного підприємства Солотвинський солерудник, передбачивши можливість використання гірських виробок для лікування хворих на бронхіальну астму.

Проблема карстових провалів у Солотвино продовжує загострюватися. Так, у січні цього року відбувся новий провал у районі вентиляційного стовбура шахти № 8, який зруйнував електропідстанцію і компресорну. У район небезпечних геологічних процесів потрапили житлові будинки, системи життєзабезпечення населення та об`єкти інфраструктури.

Вперше Кабмін виділив 35 млн. грн. на роботи, пов`язані з консервацією шахти № 9 ДП Солотвинський солерудник ще в червні 2009 року.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня