Українські вчені: Не варто панікувати у зв`язку з фіксацією в Україні радіації з Японії

Українські вчені: Не варто панікувати у зв`язку з фіксацією в Україні радіації з ЯпоніїУкраїнські вчені запевняють, що в українців немає підстав для паніки у зв`язку з фіксацією радіоактивного йоду з японської АЕС Фукусіма-1 на території Україні.

“На щастя, підстав для паніки у нас немає”, – сказав заступник генерального директора Центру радіаційної медицини Дмитро Базіка на прес-конференції в середу, відповідаючи на запитання про те, як українцям реагувати на повідомлення, що з`явилися в пресі про те, що в Україні зафіксовано наявність йоду-131, який прийшов з Японії.

“Ситуація з Україною зараз приблизно така ж, як була з Японією в 1986 році (рік чорнобильської катастрофи). Оскільки від України до Японії така ж відстань, як і від Японії до України”, – сказав Базіка.

За словами вченого, викиди радіоактивного йоду на реакторі атомної станції Фукусіма-1 “в десятки разів менше, ніж ті, що були в Україні”.

Як повідомлялося, видання Фокус повідомило з посиланням на Держінспекцію ядерного регулювання про офіційну реєстрацію на території України наявності слідів йоду-131 з аварійної АЕС Фукусіма-1. У мікроскопічній мінімальній вимірюваній концентрації йод-131 був зафіксований ще 27 березня.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня