Українці хочуть з’ясувати, хто внесений до «таємних списків нев’їзних» до Білорусі

29 березня в Україні стартувала громадянська кампанія „За відкритий в’їзд в Республіку Білорусь”. Ідея кампанії виникла в зв’язку з випадками затримання та видворення громадян України та Росії з Білорусі, що вже стали регулярними. Підставою для видворення стає те, що прізвище людини знаходиться в списку „нев’їздних” на територію країни.
„Будь-який громадянин України, який їде в гості до родичів чи, до прикладу, партнерів по бізнесу в Білорусь, може потрапити в ситуацію, коли на кордоні його розвертають через те, що він нібито знаходиться в списках „нев’їздних”. При цьому невідомо, хто вносить людей до цих списків і на якій підставі, а головне – не зрозуміло, як можна таке рішення оскаржити. Громадяни України вже стикались з подібною ситуацією”, – пояснює Марина Цапок – співкоординатор Київського інформаційного центру Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі, який виступив ініціатором кампанії

Так, наприклад, 9 березня при перетині кордону між Україною та Білоруссю був затриманий громадянин України, активіст Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Фундація Регіональних Ініціатив” Максим Кицюк. При перевірці документів виявилось, що він внесений до списку „нев’їздних”. Тільки на підставі цього твердження Максима зняли з поїзда, обшукали та вилучили особисті речі, ніч протримали в тісній камері, а зранку відправили поїздом назад до України.

Тижнем пізніше подібна ситуація трапилась з громадянином Росії, відомим правозахисником Андрієм Юровим. Вже в Мінську співробітники правоохоронних органів затримали правозахисника, протримали всю ніч у відділенні міліції. Андрію пояснили, що йому може загрожувати кримінальна справа за нібито незаконний перетин кордону (хоча між Росією і Білоруссю взагалі немає кордону). Зрештою, Андрія зобов’язали залишити територію Білорусі протягом доби і повідомили, що в’їзд до РБ йому заборонений до 2013 року.

Читати повністю тут
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня