У ЗМІ потрапили узгоджені з Януковичем положення нового закону про вибори депутатів

У ЗМІ потрапили узгоджені з Януковичем положення нового закону про вибори депутатівУ розпорядженні Коммерсантъ-Украина виявилася таблиця до положень нового закону про вибори народних депутатів, узгоджена з Президентом Віктором Януковичем.

Таблиця норм закону про вибори народних депутатів була складена Мін`юстом і Адміністрацією Президента за підсумками діяльності робочої групи, що займається підготовкою цього закону.

У розпорядженні видання виявилася копія цього документа, розісланого учасникам робочої групи. У таблицю включені 16 положень майбутнього закону, пропозиції експертів і вердикт Януковича про те, який з варіантів пропозицій слід врахувати. Ще три пункти вказані з позначкою “дискусія триває”.

Міністр юстиції Олександр Лавринович у коментарі Ъ визнав, що насправді неузгоджених норм більше. “У нас є ще одна таблиця з 13 положень, які поки не узгоджені з Президентом”, – повідомив він. Серед невирішених питань – можливість самовисування кандидатів на мажоритарних округах і величина прохідного бар`єру (нині – 3%).

“На робочій групі ми обговорювали бар`єр, але дискусія вийшла не дуже інтенсивною. Всі погодилися, що повинно бути від 3 до 5%, бо якщо бар`єр менш ніж 3%, то він не виконує свою функцію, а якщо вищий ніж 5% – стає дискримінаційним. Ми запропонували Президентові варіанти 3% і 4%”, – розповів міністр.

Документи, підготовлені Банковою, не задовольнили членів робочої групи. “Те, що ми отримали, складно назвати концепцією закону, оскільки в таблиці визначені далеко не всі спірні моменти”, – заявив голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

За його словами, консорціум громадських організацій зі спостереження за виборами, до складу якого увійшли Комітет виборців України, Опора, Лабораторія законодавчих ініціатив та Український незалежний центр політичних досліджень, скерував в АП і Мін`юст свій пакет пропозицій.

Консорціум описав зауваження до нині чинних норм формування комісій, підрахунку голосів, забезпечення кворуму, проведення політичної агітації. Як пише видання, багато в чому пропозиції громадських організацій близькі до того, що пропонує АП у зведеній таблиці.

Наприклад, обидві сторони наполягають на кворумі в 1/2 від складу виборчої комісії (зараз рішення вважається прийнятим, якщо проголосувало 2/3 складу виборчкому); пропонують фінансувати вибори з резервного фонду Кабміну; підтримують ідею зрівнювання в правах незалежних спостерігачів і спрямованих кандидатами. “Ті пропозиції, які не змінюють погоджену з Президентом концепцію, цілком можуть бути враховані в роботі над законопроектом”, – запевнив Лавринович.

Втім, частину пропозицій консорціуму гарантовано буде відхилено – зокрема, про участь у виборах блоків політичних партій. “Блоки – штучні політичні утворення, і можливість їхньої участі не буде навіть обговорюватись. Це – позиція Президента”, – пояснив міністр юстиції.

Як повідомлялося, 1 лютого Верховна Рада схвалила зміни до Конституції, що встановлюють дату чергових виборів парламенту. Закон встановив, що чергові вибори до Верховної Ради та місцевих рад – в останню неділю жовтня п`ятого року їх повноважень.

Перехідними положеннями закону встановлюється, що наступні вибори Верховної Ради відбудуться не в березні 2011 року, а в жовтні 2012 року.


 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня