ЗМІ: У нових підручниках з історії України не буде голови про русифікацію

ЗМІ: У нових підручниках з історії України не буде голови про русифікаціюУ новому підручнику з історії для 11 класу, який повинні надрукувати влітку, автори повернуть Велику Вітчизняну війну, зрівняють УПА з партизанами і упустять русифікацію, пише газета Сегодня.Як стало відомо Сегодня,, в підручнику Станіслава Кульчицького та Юлії Лебедєвої повертають статус Великої Вітчизняної війни, цей термін існував і в книзі за 2005 рік, але тоді в ній йшлося лише, що цей термін був введений радянськими ідеологами, а сам розділ називався “Україна під час Другої світової війни “. Тепер же він називається “Україна в роки Другої світової війни. Велика Вітчизняна війна”, – зазначає Сегодня.

Також газета пише, що, всупереч розхожій думці, в підручнику 2005 року не було однозначно позитивних оцінок УПА, а в новій версії автори взагалі уникають оцінок. Проте є суттєва різниця в обсягах інформації про УПА: в підручнику 2005-го він порівнянний з обсягами, які відводяться бойовим діям Червоної Армії, в той час як у підручнику 2011-го війна Червоної Армії з німцями явно на першому місці, а дії УПА під час війни займають приблизно той же об`єм, що і розповідь про радянських партизанів.

Також у новій книзі упускаються важливі факти про УПА, пише газета. У 2005-му писалося про каральні операції німців проти повстанської армії і про 47 боїв з німцями і 54 бої з радянськими партизанами. У 2011-му повідомляється лише, що УПА вела бої на три фронти – проти радянських партизанів, німецьких гарнізонів та польської Армії Крайової.

Також у підручнику 2011 упустили главу Русифікація, є двічі по два абзаци, які розповідають про заходи щодо посилення позицій російської мови, які вживала радянська влада. При цьому, в підручнику 2005 року займає двічі по півтори сторінки, пише видання. Лише в одному місці нового підручника згадується старе трактування: у розділі про літературу 60-х йдеться, що письменники “вели боротьбу проти русифікації”.

Також газета пише, що в підручнику 2011 з`являється один абзац про Помаранчеву революцію. У ньому немає оцінок, йдеться лише про те, що Віктор Ющенко не погодився з підсумками другого туру, почалися масові протести, які назвали Помаранчевою революцією, відбувся повторний другий тур і Ющенко став президентом.

При цьому, навіть не згадується, з ким Ющенко боровся на виборах. Закінчується підручник короткими біографіями двох останніх президентів – Ющенка і Януковича, зазначає газета Сегодня.

Нагадаємо, раніше Міносвіти РФ похвалило Табачника за розвиток російської мови в Україні.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня