Палестина чекає відповіді від України щодо зникнення Абу-Сісі

Палестина чекає відповіді від України щодо зникнення Абу-СісіПосольство Палестини в Києві чекає офіційної відповіді від української влади у зв`язку зі зникненням на території Україні палестинського громадянина Дірар Абу-Сісі.

Про це сьогодні, 31 березня, заявив посол Палестини в Україні Мохаммед Аль-Асаад (Mohammed Alasaad).

“Ми чекаємо офіційної інформації, офіційної відповіді з боку української влади, щоб встановити причини, які призвели до раптової появи палестинського громадянина в ізраїльській в`язниці”, – сказав посол.

При цьому він наголосив, що офіційні установи України роблять все можливе, щоб встановити справжню причину зникнення громадянина Палестини на території Україні.

Посол висловив надію, що коли міністр внутрішніх справ України буде з візитом у Палестині, це питання буде піднято.

За словами Аль-Асаад, Палестина оцінила позицію України, яка запросила посла Ізраїлю в МЗС України для роз`яснення ситуації.

Він назвав цей інцидент, пов`язаний із зникненням громадянина Палестини, “піратською операцією на території дружньої країни”.

Коментуючи інформацію про те, що Абу-Сісі нібито є членом організації ХАМАС, посол, пославшись на близьких людей Абу-Сісі, зазначив, що той не є членом будь-яких організацій.

Крім того, Аль-Асаад висловив упевненість, що українська сторона до зникнення палестинського громадянина не має відношення.

“Я впевнений, що будь-які високопоставлені люди з боку України не замішані … офіційно СБУ в цьому питанні не замішана”, – сказав посол.
Водночас, він висловив припущення, що в цій ситуації можуть бути замішані “не високопоставлені представники” правоохоронних органів.

Посол також наголосив, що в істині зацікавлені як палестинська, так і українська сторона.

Нагадаємо, як повідомило вчора німецьке видання Spiegel з посиланням на свої джерела, влада Ізраїлю підозрює, що палестинський інженер Дірар Абу Сісі, зниклий на території України, може володіти інформацією про те, де ХАМАС утримує ізраїльського солдата Гілада Шаліта.

18 лютого директор електростанції Гази Дірар Муса Абу-Сісі, 1969 р.н., сів у потяг Харків-Київ і через дві години був виведений звідти в невідомому напрямі двома чоловіками, які пред`явили посвідчення співробітників спецслужб. 25 лютого Міністерство внутрішніх справ Палестинської автономії направило офіційне звернення до глави МВС України щодо зникнення Абу-Сісі.

Абу-Сісі одружений з громадянкою України, є батьком 6 дітей. Він провів у Газі 12 років і намагався отримати українське громадянство. 10 березня низка зарубіжних ЗМІ повідомили, що Абу-Сісі перебуває в ізраїльській в`язниці.

21 березня ізраїльські ЗМІ повідомили, що Ізраїль офіційно визнав перебування Д. Абу-Сісі в ізраїльській в`язниці.

22 березня в СБУ заявили, що не проводили ніяких операцій із затримання громадянина Палестини Дірара Абу-Сісі і що не мають даних про те, яким чином він залишив територію України.

МЗС України викликало ізраїльського посла для отримання роз`яснень з цього питання. Проте до цього часу роз`яснення не надані.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня