Україна витратить на космос майже 40 млрд. грн. у найближчі 20 років

Україна витратить на космос майже 40 млрд. грн. у найближчі 20 роківУряд вперше схвалив стратегію розвитку космічної галузі до 2032 року, обсяг фінансування затверджений на рівні 38,5 млрд. гривень.

Кабінет Міністрів прийняв розпорядження “Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року”. Документ розроблений Державним космічним агентством України спільно з НАН України, повідомили в прес-службі Держагентства.

У результаті реалізації Концепції передбачається створити потужну систему дистанційного зондування Січ, Національну систему космічного зв`язку Либідь, систему координатно-часового та навігаційного забезпечення, систему здійснення контролю та проведення аналізу космічного простору.

Крім того планується провести наукові космічні дослідження, міжнародні космічні експерименти з ініціативи вітчизняних науковців, взяти участь у проведенні досліджень Місяця з використанням вітчизняних космічних апаратів, повідомляють у ГКАУ.

Також серед завдань називається також забезпечення проведення науково-освітніх космічних експериментів, створення нових зразків ракетно-космічної техніки, поглиблення міжнародного співробітництва, а також планується істотно підвищити ефективність діяльності підприємств космічної галузі.

Орієнтовний обсяг фінансування заходів з реалізації Концепції становить 38,5 млрд., з них близько половини – кошти з інших (небюджетних) джерел.

Нагадаємо, 10 грудня 2010 року Президент видав указ Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади, згідно з яким Національне космічне агентство України перейменувалось у Державне космічне агентство України.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня