Конфлікт навколо харчування солдатів: заступник міністра економіки відсторонений від посади

Конфлікт навколо харчування солдатів: заступник міністра економіки відсторонений від посадиМіністерство економічного розвитку і торгівлі відсторонило від виконання обов`язків заступника міністра Олександра Сухомлина на час службового розслідування з надання Міноборони дозволу на продовження на другий квартал закупівлі послуг з харчування солдатів у одного учасника.

“Він зараз відсторонений від займаної посади … Він дав дозвіл Міністерству оборони на застосування закупівлі послуги в одного учасника на суму 621 млн (гривень) для чотирьох фірм без проведення конкурсу на другий квартал”, – повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов.

За його словами, на початку 2011 року Мінекономіки було прийнято рішення про видачу дозволу на перший квартал про закупівлю надання послуг з організації харчування військовослужбовців у першому кварталі в одного виконавця, однак Міноборони було дане доручення вжити заходів щодо організації конкурсу з відбору тих, хто буде здійснювати цю послугу в другому, третьому і четвертому кварталах.

“Це завдання виконано не було, і воно повторно почало звертатися в Мінекономіки з продовження закупівлі в одного виконавця, і заступник міністра Сухомлин Олександр таке рішення підписав”, – сказав Копилов.

Чиновник зазначив, що коли про це стало відомо, в Мінекономіки уважно вивчили це рішення, і наразі вжиті заходи для того, щоб рішення було скасовано.

“Надалі Міністерство економіки буде вживати всіх заходів з тим, щоб ніякі корупційні дії не були можливі при проведенні держзакупівель”, – сказав Копилов. Він наголосив, що факт порушення був виявлений Міністерством економіки минулого тижня.

Дозвіл на проведення закупівлі послуги в одного учасника Сухомлин дав тоді, коли перший віце-прем`єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв перебував у відрядженні в Брюсселі (25-26 березня).

У свою чергу прес-секретар прем`єр-міністра України Віталій Лук`яненко повідомив журналістам, що рішення про необхідність відсторонити від посади Сухомлина було прийнято прем`єр-міністром Миколою Азаровим після того, як йому було повідомлено про виявлений факт.

Нагадаємо, в січні розгорівся скандал навколо організації харчування військовослужбовців Збройних сил України. Зокрема, ряд компаній звинуватили міністра оборони Михайла Єжеля у лобіюванні інтересів одного з постачальників харчування.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня