Померла Людмила Гурченко

Сьогодні, 30 березня, у Москві на 76-му році життя померла легенда радянського кіно, народна артистка СРСР Людмила Гурченко.
Як повідомляє РІА Новості з посиланням на джерело у медичних колах Москви, вона померла від серцевого нападу. “Викликали до Людмили Гурченко з підозрою на серцевий напад. Приїхала бригада, не змогла її відкачати”, – розповіло джерело.

Зазначимо, що на початку лютого Людмила Гурченко була госпіталізована з переломом стегна. 6 березня її виписали з лікарні.

Людмила Гурченко народилася 12 листопада 1935 року в Харкові в сім`ї Марка Гавриловича Гурченко і Олени Олександрівни Симонової-Гурченко. У 1953-му, після закінчення десятирічки, вона поїхала в Москву і вступила до ВДІКу, в майстерню Сергія Герасимова і Тамари Макарової. ВДІК вона закінчила в 1958.

У кіно Людмила Гурченко дебютувала у фільмі Яна Фріда “Дорога правди” (1956). У тому ж році на екрани країни вийшла новорічна комедія молодого режисера Ельдара Рязанова “Карнавальна ніч”, де Гурченко зіграла одну з головних ролей і виконала пісню, яка зробила її знаменитою – “П’ять хвилин”.

У подальші роки вона стає однією з провідних актрис вітчизняного кіно. Серед найбільш відомих робіт Гурченко – ролі у фільмах “20 днів без війни”, “П’ять вечорів”, “Кохана жінка механіка Гаврилова” (1982), “Вокзал для двох” (1983), “Любов і голуби” (1984).

У 2000-ті роки вийшли такі фільми з її участю, як “Старі шкапи” (2000), “Жіноче щастя” (2001), Я“кщо завтра в похід…” (2004), “Карнавальна ніч-2, або П’ятдесят років потому” (2006). Фільмографія актриси включає понад 80 стрічок.

Гурченко не залишала і театральну сцену – виходили такі вистави з її участю, як “Без хреста” (1963), “Голий король” (1965), “Вічно живі” (1966) у театрі “Соврємєннік”; “Дурка” (1966) у Театрі кіноактора; “А чой-то ти у фраці?” (1991) у Школі сучасної п’єси; і багато інших.

Людмила Марківна Гурченко – народна артистка СРСР (1983). Нагороджена орденами За заслуги перед Вітчизною IV ступеня (2000) і III ступеня (2005) і почесним знаком Суспільне визнання (1998). Вона – лауреат багатьох кінопремій. Актриса написала книги “Моє доросле дитинство”, “Оплески”, “Балет життя”, “Люся, стоп!”.

У листопаді минулого року Людмила Гурченко відсвяткувала 75-річчя. Напередодні ювілею вона зняла фільм “Строкаті сутінки”, до якого сама написала музику, сама зіграла головну роль і сама заспівала. До останньої хвилини актриса продовжувала виступати на сцені і зніматися у кліпах.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня