Польський експерт розповів, як Янукович намагається поліпшити свій імідж на Заході

Польський експерт розповів, як Янукович намагається поліпшити свій імідж на ЗаходіПольський аналітик Тадеуш Ольшанський вважає метою порушення кримінальної справи стосовно колишнього президента України Леоніда Кучми намір поліпшити імідж нинішнього Глави держави Віктора Януковича і відвернути увагу громадськості від кримінального переслідування лідера ВО Батьківщина, екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко.

Про це Тадеуш Ольшанський заявив в аналітичному огляді Центру східних досліджень (OSW, Варшава).

Експерт вважає, що справу щодо Кучми було порушено напередодні візиту Тимошенко до Брюсселя, і вона відвернула увагу більшості оглядачів від цього візиту.

“Чітко видно, що дії проти колишнього президента були політично мотивовані і мали на меті показати, що українська влада однаково суворо ставиться до представників опозиції і істеблішменту”, – зазначив експерт.

При цьому Ольшанський назвав безсумнівним те, що метою справи стосовно Кучми є поліпшення іміджу Віктора Януковича на Заході, і, швидше за все, вона має більш “серйозні довгострокові цілі”, які поки що важко зрозуміти.

На думку польського експерта, колишньому главі держави не загрожує тюремне ув`язнення.

“З перспективи років випливає, що майор Мельниченко … був лише фігурантом, а оприлюднення записів мало на меті скомпрометувати Кучму на міжнародній арені і послабити його внутрішню позицію”, – зауважив експерт.

Як повідомлялося, колишній офіцер Державної охорони майор Микола Мельниченко заявляє, що передав до Генпрокуратури інформацію про наміри другого президента України Леоніда Кучми шантажувати чинного Главу держави Віктора Януковича, щоб вплинути на слідство у справі Гонгадзе.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня