Марчук “не відчуває”, що проти нього порушать справу

Марчук Екс-секретар Ради нацбезпеки і оборони України Євген Марчук висловив сумніви в тому, що ГПУ може висунути йому звинувачення у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це він сказав сьогодні, 1 квітня, після виходу з Головного слідчого управління Генеральної прокуратури

“Звичайно, можна придумати якусь фантасмагорію, але її ще потрібно довести”, – зазначив Марчук.

“З того, що я бачу, і як працюють слідчі, а я в цьому трохи розбираюся, я не відчуваю …”, – прокоментував хід слідства Марчук.

При цьому він наголосив, що підписував протокол про нерозголошення ходу слідства, тому не може відповісти на питання журналістів про те, які питання йому задавав слідчий, і якими темами він цікавився.

Також, за словами Марчука, в ході слідства він відповідав на питання не тільки за той період, коли він обіймав посаду секретаря РНБО. “Слідчий задає питання, які вважає необхідними для розкриття істини”, – зауважив Марчук, додавши, що ці питання стосуються також більш раннього періоду, ніж вбивство Гонгадзе, але не більш пізнього.

При цьому він зазначив, що слідчий ставить питання, що стосуються періоду, коли він очолював СБУ. “Абсолютно нормальне слідство”, – сказав Марчук.

Він наголосив, що поки що йому не відомо, чи заплановані якісь очні ставки з його участю, і кого можуть запросити на такі очні ставки. Марчук також не уточнив, коли наступного разу прийде на допит. За його словами, у нього є домовленість зі слідчим, що в понеділок наступного тижня вони зідзвонювалися і слідчий призначить йому час приходу до прокуратури.

При цьому екс-глава РНБО також повідомив, що поки що не оформив офіційно свою заяву до слідчого, про яку заявляв раніше.

Як повідомлялося, раніше Марчук заявляв про наміри домагатися в рамках слідства у справі про вбивство Георгія Гонгадзе розслідування діяльності групи фальсифікаторів, метою якої було показати його замовником злочину.

Євген Марчук з 1963 року працював у КДБ СРСР. У 1991-1994 – голова Служби безпеки України, потім – віце-прем`єр, перший віце-прем`єр, а в 1995-1996 – прем`єр-міністр України. У 1999 році балотувався в президенти України, однак у проміжку між першим і другим туром його призначили секретарем РНБО. З червня 2003 року по вересень 2004 року – міністр оборони.

У свою чергу колишній співробітник Держохорони, майор Микола Мельниченко припустив, що ГПУ буде розслідувати інші злочини, задокументовані на записах.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня