Одеса святкує Гуморину

Одеса святкує ГуморинуВ Одесі в п`ятницю святкують Гуморину-2011, в місті пройшла традиційна карнавальна хода, а також було відкрито кілька пам`ятників.

Свято за традицією почалося з відкриття пам`ятника в саду скульптур Одеського літературного музею.

У цьому році скульптори зробили композицію з бронзи, яка зображує одеських письменників ХХ століття: Валентина Катаєва, Юрія Олешу, Едуарда Багрицького, Ісаака Бабеля, Віру Інбер та Семена Кірсанова. Всі письменники зображені у вигляді ангелів – у туніках і з крилами. Автором проекту пам`ятника став Леонід Ліптуга, а скульптором – Олег Черноіванов.

Також Гуморина-2011 залучила багатьох одеських політиків. Серед інших на відкриття пам`ятника прийшов екс-мер Одеси Руслан Боделан, який повернувся в місто навесні минулого року після п`ятирічного перебування в Російській Федерації і до цього практично не бував на публічних заходах.

У рамках свята вдруге відкрили пам`ятник 12-му стільцю у міському саду Одеси, який восени 2010 року міська влада демонтувала для реконструкції. “У минулому році він практично розвалювався від народної любові”, – пояснив скульптор і реставратор пам`ятника Михайло Рева. Після реставрації у стільця з`явився новий елемент – бронзовий постамент з монетами.

Після полудня в місті пройшла карнавальна хода Ласкаво просимо до Одеси.

Колона почала рухатися від Соборної площі по вул. Дерибасівській до Думської площі, де розташована будівля мерії і основна сцена свята. А звідти – пішла по Приморському бульвару до Катерининської площі.

Темою ходи стали майбутні масові заходи, які пройдуть цього року в Одесі: Одеський міжнародний кінофестиваль, Гоблін-шоу, джаз-карнавал та інші. Участь у ході взяли і прості одесити: деякі, переодягнувшись в карнавальний костюм, а інші – просто з повітряною кулькою.

Після ходи одеситів і гостей міста почали розважати клоуни – учасники Міжнародного фестивалю клоунів Комедіада.

О 19.00 на головній сцені Гуморини-2011 розпочнеться гала-концерт за участю зірок української та російської естради, який завершиться феєрверком.

Нагадаємо, фестиваль гумору Гуморина проводиться в Одесі щорічно 1 квітня з 1986 року. З 2005 року в місті цей день оголошують вихідним. Перша Гуморина була проведена в Одесі в 1972 році, коли Одеська команда КВН після закриття однойменної передачі придумала одеський фестиваль сміху Гуморина. Слово Гуморина перший сказав Олег Сташкевич, а емблему фестивалю – Морячка – запропонував Аркадій Цикун. У 1976 році Гуморину заборонили; святкування відродилося лише через 10 років.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня