Юрист: Обмеження щодо роботи юросіб зі “спрощенцями” не поширюється на витрати в сфері інформатизації

Юрист: Обмеження щодо роботи юросіб зі Заборона юридичним особам відносити закупівлі товарів і послуг у “спрощенців”-фізосіб на валові витрати при визначенні об`єкта обкладення податком на прибуток, тобто фактично обкладати їх за ставкою податку на прибуток, який вводиться з 1 квітня 2011 року, не поширюється на витрати в сфері інформатизації, повідомив адвокат Волков і Партнери Тарас Розпутенко.

“Можна констатувати, що підприємствам і фізичним особам-підприємцям, які працюють у сфері інформаційних технологій (інформатизації), в цьому випадку пощастило набагато більше, ніж іншим”, – зазначив він.

При цьому Розпутенко пояснив, що такі обмеження не застосовуються до підприємств, якщо товари, послуги або роботи, які закуповуються підприємством у фізосіб-підприємців, що працюють на єдиному податку, стосуються сфери інформатизації.

Разом з тим він також звернув увагу на те, що визначення “інформатизація” і те, що підпадає під це поняття, наведені в положеннях закону Про Національну програму інформатизації і р. 72 Діяльність у сфері інформатизації, Національного класифікатора України Класифікація видів економічної діяльності.

Нагадаємо, що з 1 квітня 2011 набуває чинності розділ ІІІ Податкового кодексу, який регулює оподаткування прибутку підприємств, яким, зокрема, забороняється юрособам відносити закупівлі товарів і послуг у “спрощенців”-фізосіб на валові витрати при визначенні об`єкта обкладення податком на прибуток, тобто фактично обкладати їх за ставкою податку на прибуток.

Крім того, документом також із зазначеної дати вводяться податкові пільги для окремих галузей промисловості та податкові канікули для підприємств, річний оборот яких не перевищує 3 млн грн.

Податковий кодекс набрав чинності з 1 січня 2011 року.

Водночас до внесення відповідних змін до Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування продовжує діяти указ президента Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва № 727/98 від 3 липня 1998 року.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня