Україна домовилася з НАТО про чергову евакуацію своїх громадян з Лівії

Україна домовилася з НАТО про чергову евакуацію своїх громадян з ЛівіїОчільник МЗС України Костянтин Грищенко повідомив, що Україна домовилася з НАТО і з країнами коаліції про евакуацію своїх громадян, а також про евакуацію громадян інших країн з Лівії, куди в кінці березня вирушив український корабель.

Про це він сказав у п`ятницю ввечері в ефірі українського телеканалу Інтер.

Великий десантний корабель “Костянтин Ольшанський” 28 березня прибув у район очікування в нейтральних водах поблизу морського кордону Лівії та Тунісу і готовий виконати гуманітарну місію з евакуації громадян України та інших країн. Міністр оборони України Михайло Єжель раніше повідомив, що про евакуацію також попросили громадяни США, Великобританії та Греції, і український корабель має намір їх забрати.

“У нас є домовленість з НАТО, з основними учасниками коаліції, що четвертого числа з Тріполі за погодженням із чинною лівійською владою, яка контролює Тріполі, буде реалізовуватися евакуація тих, хто сьогодні в цих умовах вже не має по суті іншого шляху для того, щоб виїхати безпечно з Лівії”, – сказав міністр.

Він зазначив, що МЗС постійно перебуває у контакті з усіма учасниками протистояння, яке сьогодні відбувається в Лівії.

Грищенко також повідомив, що до України з проханням допомогти в евакуації своїх громадян звернулася низка країн, зокрема США, Великобританія, Словаччина, Болгарія, Туреччина.

“Хотів би відзначити, що всі ці країни брали наших громадян, коли вони направляли свої літаки до Лівії, так само будемо робити і ми”, – сказав він.

Раніше МЗС України повідомляло, що з Лівії вже евакуйовано понад 430 громадян України, з них 153 – за сприяння іноземних держав. Також українське МЗС повідомляло, що в Лівії можуть перебувати до 3 тисяч українських громадян. МЗС установив зв`язок з 700 громадянами країни, що знаходяться в Лівії, всього 150 з них висловили бажання повернутися на батьківщину.

Також 31 березня повідомлялося, що в Лівії під час обстрілу снаряди влучили в будівлю лікарні, де працюють медики з України, і в будинок, де вони проживають.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня