Нам запропонують китайську гречку, придатну тільки для худоби?

Якість китайської крупи дуже низька, через бурхливий розвиток у КНР хімічної промисловості в тамтешній гречці міститься багато шкідливих речовин. Росія вже повернула Китаю партію крупи. Не виключено, що якщо гречка з КНР викличе недовіру у наших покупців, її почнуть змішувати з українською.
Резонансну заяву з приводу якості китайської гречки озвучив у січні глава ради НБУ Петро Порошенко. «Гречку вирощують насправді дуже мало країн. Її виробляють в Україні, Білорусі і Росії. Що стосується Китаю, так це не та гречка, яка вирощується у нас і продається в магазинах. Китайською гречкою в Піднебесній годують худобу. Її якість тільки теоретично можна підвести під норми споживання, які діють в Україні», – розповів він в ефірі «Шустер live».

При цьому в сусідній Росії, яка вже давно почала завозити гречку з Китаю, вже реально оцінили її непридатність для вживання людьми.

Вже після перших постачань у російські магазини в серпні минулого року ряд компаній, зокрема, «Містраль» і «Разгуляй» вказали на низьку якість китайської гречки.

Крім того, на початку січня нинішнього року Россільгоспнагляд заборонив ввезення до Росії 75 тонн гречки з Китаю, визнавши її неякісною і небезпечною для здоров`я людини. Крупа, яка прибула в російське місто Новоросійськ, була неоднорідного кольору і мала запах цвілі.

Через декілька днів співробітники Россільгоспнагляду зупинили ввезення в Примор`я ще більшої партії гречки – 240 тонн. Партію зупинили на митниці і потім відправили назад у Китайську народну республіку.

Також раніше в ЗМІ з`являлася інформація про токсичну небезпеку, що криється в китайських крупах. Як, зокрема, повідомила Inopressa з посиланням на французький журнал Nouveau siеcle, в результаті неконтрольованого промислового зростання в Китаї, місцеві крупи заражаються токсичними важкими металами.

Провідний експерт компанії «Украгроконсалт» Ольга Мозкова також попередила про високий ризик для здоров`я людей від вживання в їжу китайської гречки. «Якість китайської крупи дуже низька, через бурхливий розвиток у КНР хімічної промисловості в тамтешній гречці міститься багато шкідливих речовин. Росія вже повернула Китаю партію крупи. Не виключено, що якщо гречка з КНР викличе недовіру у наших покупців, її почнуть змішувати з українською», – повідомила вона.

Таким чином, затія українського уряду з імпортом гречки з Китаю бачиться вельми небезпечною. Цілком імовірно, що українці спробують цю крупу, але, оцінивши низьку якість в порівнянні з українською гречкою, потім не стануть її купувати взагалі. Тобто, будуть марно витрачені величезні кошти на закупівлю цього товару в Піднебесній.

Втім, вийде ще гірше, якщо від ввезення імпортної гречки постраждає здоров`я співвітчизників. Ризик же цього, виходячи з вищенаведеної інформації, дуже великий.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня