Без минулого немає майбутнього

Три роки тому у Львові за ініціативою групи депутатів обласної ради, істориків, юристів, громадських діячів було створено Благодійний фонд “Україна-Русь”. Назва Фонду говорить сама за себе. Адже, одним з основних завдань для Фонду було визначено – сприяти в дослідженні і популяризації минулого українських історичних земель. А з метою оперативного донесення до громадськості результатів таких досліджень і їх кращого засвоєння у суспільстві Фондом було обрано графічно-конспективну форму подання матеріалів у вигляді різноманітних науково-популярних мап (карт), брошур тощо. Часто для підготовки таких видань Фонд залучає науковців, вчених з інших установ.
За період діяльності Фондом реалізовано двадцять благодійних проектів, а саме:

розробка і видання

– історичних настінних карт: “Західно-Українська Народна Республіка”, “Давня Україна-Русь V-Xст.”, “Соборна Україна”, “Українська Повстанська Армія”, “Голодомор – геноцид українців”, “Пам’ятники Т.Шевченкові в Україні та за кордоном”, ”Жовтий клин”, “Організація Українських Націоналістів”

– українського історичного календаря

– туристичної карти “Українські місця в Польщі”

– українських поштових листівок: до Різдва, Дня Соборності (два види),

Дня відновлення Самостійності (30 червня 1941р.), 350 років перемоги у Конотопській битві, 95 років перемоги УСС на Маківці

– книжки “Москалі – не ”рускіє” і не слов’яни”

– наліпки “Степан Бандера – Герой України”

– створення і підтримка щоденного суспільно-політичного інтернет-видання “Дух волі” та аналогічної щотижневої газети.

Особливістю видань Фонду є їхня новизна, україноцентричність, доступність подання матеріалу, грунтовність, наочність, резонансність. У цьому можна переконатись, переглянувши їх в електронному варіанті на www.duhvoli.com.ua (кнопка “БФ “Україна-Русь” або “Важливо-Завантажити”).

Матеріали БФ видані тисячними накладами і розповсюджуються серед громадськості. А 13 січня 2010 року усі проекти Фонду було презентовано Президенту України В.Ющенкові у його робочому кабінеті, де отримано високу оцінку напрацюванням БФ. В Харкові, скажімо, карта “Соборна Україна”, збільшена у десятки разів, прикрашає одну зі стін новозбудованого культурно-просвітницького центру. ЇЇ навіть освятив Архієпископ УАПЦ Ігор (Ісіченко). Тут відбуваються головні патріотичні заходи Слобожанщини. Наші карти є у світлицях визначних політиків сьогодення – Миколи Плав’юка, Левка Лук’яненка, Стефана Романіва, Олега Тягнибока та ін. Карти Фонду передано десяткам шкіл та вищих навчальних закладів, бібліотек і музеїв.

Кожна з мап Фонду має свою “родзинку” і “тягне” щонайменше на кандидатську дисертацію. Наприклад згадана карта про соборність подає державні кордони УНР після Злуки, що охоплювали територію на 60% більшу сучасної України. Мапа ЗУНР взагалі вперше видана як окремий історико-картографічний матеріал. У карті про голодомор подано прізвища всіх організаторів злочину на місцях, зроблено висновок щодо відповідальності націй, держав та організацій за скоєне. Карта про УПА змальовує найдетальнішу досі територіальну структуру Армії і висвітлює найважливіші переможні бої повстанців на три фронти. Карта про давню Україну взагалі сенсаційна – на кінець Х століття її площа була втричі більшою нинішньої держави, а кордони проходили землями 14-ти сучасних країн. З карти про пам’ятники Шевченкові стає відомо, що їх Кобзареві у світі присвячено понад 1100 – більше не удостоївся жоден геній культури. Карта “Жовтий клин” розповідає про українські поселення у Надволжі, подає історію колонізації цих земель, починаючи з походів київських князів та селянських ватажків-українців С.Разіна і О.Пугачова. Карта ОУН змальовує структуру організації, що за останніми даними СБУ виразно представлена також на сході і півдні України, зокрема і на Кубані. Тут же подано перелік головних атентатів та експрпріаційних акцій націоналістів. А карта про українські місця в Польщі описує життя українців-автохтонів, їх історію, пам’ятки архітектури, визначні місця. Це близько шестисот населених пунктів.

Діяльність Фонду широко висвітлюється в українських ЗМІ. Адже вихід кожної карти в світ – це подія, що обов’язково супроводжується прес-конференцією і зустріччю з громадськістю.

У найближчих планах Фонду передбачено видання:

– історичних настінних карт – “Сірий клин ”, “Малиновий клин”, “Зелений клин”, “Берестейщина”, “Галичина”, “Репресії проти українців у СРСР”, “Повстанський рух в Україні у 20-х роках ХХ ст.”;

– туристичних карт – “Українські місця в Словаччині”, “Українські місця в Угорщині”, “Українські місця в Румунії”;

– книг – про велич і походження української нації, “Історія українського народу”, “Посібник українського пропагандиста”, “Ода оріям”, “Битви українців”, “Прапори над Україною”;

– репродукцій картин української Божої Матері;

– газети “Дух волі”;

проведення:

– експедицій в Словаччину, Угорщину, Румунію, на Кубань;

– науково-практичної конференції “Україна, про яку мріємо”, тощо.

Для здійснення мети Фонду просимо українські організації в світі, окремих патріотів поширювати інформацію про діяльність Фонду, замовляти наші видання, надсилати на адресу Фонду цікаві матеріали, документи, статті для публікацій в інтернет-газеті “Дух волі”, подавати свої пропозиції щодо діяльності Фонду та посприяти у наданні БФ “Україна-Русь” фінансової підтримки.

Наші координати: 79008, Україна, м.Львів, вул.Валова, 31,

тел.+38 (032)235-64-62, моб.(067)6756240, e-mail: ukrrusj@gmail.com, www.duhvoli.com.ua

Наш поточний рахунок в українських гривнях:

ЄДРПОУ 35855126 п/рах. № 2600426996 у ПАТ АКБ “Львів” МФО 325268

Наші банківські реквізити в американських доларах:

56: Intermediary Bank: JP Morgan Chase Bank, New York, U.S.A.

SWIFT Code: CHASUS33

57: Beneficiary’s Bank: account №544702991 RAIFFEISEN

ZENTRALBANK

OESTERREICH AG, Wien, Austria

SWIFT: RZBAATWW

59: Beneficiary: №07055078273/2600526996840

OJSCB “LVIV”, Lviv, Ukraine

SWIFT: LVIVUA2X

(for BF “Ukrayina-Rus”)

70: Details of payment: Charity

Наші банківські реквізити в євро:

56: Correspondent Bank: RAIFFEISEN ZENTRALBANK

OESTERREICH A.G.

Vienna, Austria

SWIFT: RZBAATWW

57: Beneficiary’s Bank: account №000-55.078.273¬¬¬¬¬¬¬

OJSCB “LVIV”, Lviv, Ukraine

SWIFT: LVIVUA2X

59: Beneficiary: account №2600326996978

beneficiary’s name, address

BF “Ukrayina-Rus”

70: details of payment: Charity

З вдячністю,

Президент БФ “Україна-Русь”

Ростислав Новоженець


 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня